10-22 42
  • 9.

NIT Nitra
    4-28 36

Basketbalisti Prievidze odštartovali účinkovanie v D-skupine Alpsko-jadranského pohára prehrou na palubovke slovinskej Ilirije.

Alpsko-jadranský pohár - D-skupina:

Nutrisport Ilirija (Slov.) - BC Prievidza 83:74 (27:20, 25:24, 15:16, 16:14)

Ilirija: Duščak 28, Habot 15, Ciani 11, Vončina 9, Pajič 4 (Jurkovič 6, Čerkvenik a Pavliha po 4, Kureš 2, Mikuš 0)

Prievidza: Daunys 18, Majerčák 13, Creammer 9, Jašš 7, Lukáč 0 (Oshita 18, Kincel 4, Matuška 3, Magdolen 2)

TH: 35/25 - 13/11, Fauly: 20 - 25, Trojky: 4 - 7, Rozhodovali: Gracin, Rogič, Miletič (všetci Chor.)

Povedali po zápase:

Maroš Helmecy, tréner Prievidze: "Začali sme s veľmi zlou energiou a nekoncentrovanosťou na obrannom doskoku, kde sme neodstavili hráčov a Ilirija si urobila 11 útočných doskokov za prvý polčas. Po druhej šanci dala 11 bodov. V prvej štvrtine bolo veľa nezmyselných faulov. Tomuto všetkému sa musíme vyvarovať. Keď to dokážeme, tak to bude oveľa lepšie. Druhý polčas sme začali oveľa lepšie, dokázali sme ich ubrániť na 31 bodov, čo je super, len bohužiaľ, v prvom sme dostali 52. To bol veľký rozdiel v tom, prečo sme napokon prehrali. Zápas nám ukázal to, že ako sa hrá agresívne, tvrdo a nie všetky kontakty sa pískajú. My sa tomu musíme veľmi rýchlo prispôsobiť, ak chceme hrať na takejto úrovni. Myslím si, že potom to už bude lepšie. V druhom polčase sme zase stratili trochu koncentráciu v útoku. Straty nás obrali o nejaké možnosti v útoku. Bojovali sme, ale na konci nám nevyšli niektoré veci. Keď už veci vyšli, tak nám nepadli strely. Ideme ďalej, je to pre nás super konfrontácia, ktorá nám ukáže mnohé veci. Verím, že nás každý jeden takýto zápas posunie dopredu a budeme hrať tak, ako chceme."

Matej Majerčák, hráč Prievidze: "Myslím si, že tento zápas nám ukázal, že aké sú naše slabiny a na čom máme ešte popracovať. Hlavne je to naša koncentrácia, treba hrať od začiatku do konca. Slovinci mali podľa mňa kvalitné družstvo, hrali agresívne. V druhom polčase si myslím, že sme ich dosť prekvapili našou zónou, ale žiaľ, nedokázali sme to dohnať."