Našou už tradičnou letnou rubrikou je program prípravných zápasov pred sezónou 2023/2024. Kedy a proti komu nastúpi váš obľúbený tím? Na jednom mieste vám tradične prinášame prehľadne a pravidelne aktualizovaný prehľad tímov Niké SBL a ich prípravných stretnutí.
Poznámka: V prehľade sú len potvrdené zápasy. Program jednotlivých klubov sa môže meniť, upravovať, respektíve aktualizovať.
Patrioti Levice (1.)
Medzinárodný turnaj v Brne:
Zalakerámia ZTE KK (Maď.) - Patrioti Levice 76:80 (39:39)
Body - Patrioti: Kaukiainen 13, Abrhám 11, Howard 10, Adaway, Kneževič a Kováč po 8, Bachan, Bojanovský a Krajčovič po 5, Pažický 4, Solčánsky 3
Basket Brno (ČR) - Patrioti Levice 80:58 (38:37)
Body - Patrioti: Adaway 15, Howard 10, Abrhám a Kaukiainen po 8, Kneževič 6, Bojanovský 4, Bachan a Pažický po 2, Kováč, Krajčovič, Solčánsky, Tončík a Kulčár 0
Patrioti Levice – Basket Brno (ČR) 87:76 (45:34)
Body - Patrioti: Adaway 34, Howard 13, Kováč 10, Abrhám a Kaukiainen po 7, Chaban 5, Pažický 4, Krajčovič 3, Bojanovský a Solčánsky po 2, Kulčár a Tončík 0
Federálny pohár v Leviciach:
Patrioti Levice - BK ARMEX Děčín (ČR) 74:78 pp (35:36, 64:64)
Body - Patrioti: Adaway 20, Kneževič 19, Howard 10, Kaukianen 8, Wheeler 7, Bojanovský 6, Kováč 4, Abrhám, Chaban, Pažický, Solčánsky 0
Patrioti Levice - BC Komárno 83:71 (56:34)
Body - Patrioti: Adaway 21, Krajčovič 10, Howard 9, Kováč a Wheeler po 8, Abrhám a Kaukiainen po 7, Solčánsky 6, Pažický 4, Tončík 3, Chaban, Kneževič a Kulčár 0
Budapešť Honvéd Kosárlabda Szakosztály (Maď.) – Patrioti Levice 81:79 (43:29)
Body - Patrioti: Adaway 22, Abrhám 17, Wheeler 15, Kaukiainen 11, Bachan 8, Kneževič 4, Howard 2, Kováč 0
BC Komárno (2.)
BC Komárno - Óbudai Kaszások (Maď.) 98:59 (66:23)
Body - Komárno: Lewis a Williams po 15, Ebo 14, Obukwelu 13, Markovič 11, Volárik 10, Gergely 8, Foltín a Páleník po 4, Halász 2
BC Komárno - Viedeň Timberwolves (Rak.) 93:65 (42:30)
Body - Komárno: Ebo 18, Páleník 15, Williams 14, Foltín a Lewis po 12, Markovič 10, Volárik 7, Gergely 4, Halász 1
BC GGMT Viedeň (Rak.) – BC Komárno 84:76 (44:44)
Body - Komárno: Ebo 21, Markovič 20, Williams 18, Páleník 7, Hálasz 4, Gergely, Lewis a Swanson po 2, Foltín 0
Federálny pohár v Leviciach:
BK Opava (ČR) - BC Komárno 114:74 (72:42)
Body - Komárno: Walker 20, Ebo a Williams po 13, Volárik 12, Danielič 8, Gergely a Markovič po 4, Halász 0
Patrioti Levice - BC Komárno 83:71 (56:34)
Body - Komárno: Williams 23, Volárik 14, Gergely a Markovič po 10, Ebo 9, Danielič 3, Halász 2
Spišskí Rytieri (3.)
Medzinárodný turnaj v Spišskej Novej Vsi:
Spišskí Rytieri - GTK Gliwice (Poľ.) 88:86 (40:38)
Body - Rytieri: Juríček 20, Pipkins 16, Kigab a Reeves po 12, Antoni a Mrviš po 11, Hlivák 6, Židzik a Zuščák 0
Spišskí Rytieri - DEAC Debrecín (Maď.) 67:62 (38:34)
Body - Rytieri: Antoni 17, Reeves 14, Zuščák 10, Pipkins 9, Kigab 6, Židzik 5, Juríček 4, Mrviš 2, Makula 0
Medzinárodný turnaj v rumunskej Oradei:
CSM CSU Oradea (Rum.) - Spišskí Rytieri 103:81 (52:43)
Body - Rytieri: Kigab 16, Smith 14, Pipkins a Reeves po 12, Antoni 9, Juríček 8, Mrviš 5, Fusek 3, Makula 2, Zuščák 0
Spišskí Rytieri - KK Zlatibor (Srb.) 81:85 (29:43)
Body - Rytieri: Smith 28, Kigab 18, Antoni 13, Fusek, Juríček a Pipkins po 7, Mrviš 1, Reeves a Zuščák 0
Iskra Svit (4.)
Medzinárodný turnaj v Spišskej Novej Vsi:
DEAC Debrecín (Maď.) - Iskra Svit 86:75 (41:35)
Body - Svit: Mozone 22, Brown 15, Rožánek 10, Kalthoff 8, Dickens 7, Čmil a Harabin po 4, Turza 3, Matušek 2, Blaško a Jendrichovský 0
GTK Gliwice (Poľ.) - Iskra Svit 101:94 (49:51)
Body - Svit: Mozone 25, Brown 24, Rožánek 22, Turza 10, Kalthoff 7, Dickens 6, Čmil, Harabin, Jendrichovský a Matušek 0
BKM Lučenec – Iskra Svit 86:89 (50:46)
Body - Svit: Brown 29, Rožánek 19, Turza 15, Mozone 8, Dickens a Kalthoff po 6, Harabin 4, Matušek 2, Blaško a Čmil 0
Medzinárodný turnaj vo Svite:
BK Opava (ČR) - Iskra Svit 93:90 (46:46)
Body - Svit: Rožánek 21, Mozone 20, Brown 18, Kalthoff 12, Turza 10, Dickens 9, Čmil, Harabin a Matušek 0
BK IMMOunited Dukes (Rak.) - Iskra Svit 88:91 (43:48)
Body - Svit: Brown 23, Kalthoff a Mozone po 19, Rožánek 18, Turza 10, Dickens 2, Blaško, Harabin, Jendrichovský a Matušek 0
Iskra Svit - Inter Bratislava 51:70 (28:43)
Body - Svit: Blaško 13, Matušek a Turza po 9, Harabin 8, Čmil 7, Jendrichovský 3, Baláž 2
BKM Lučenec (5.)
BK REDSTONE Olomoucko (ČR) – BKM Lučenec 76:79 (29:43)
Body - Lučenec: Sherfield 17, Kneževič 16, Zorvan 13, Hornbuckle 10, Ištok 7, Siládi 6, Sapiega 5, Skubeň 3, Rákai 2, Aidi 0
NH Ostrava (ČR) – BKM Lučenec 93:72 (44:30)
Body - Lučenec: Sherfield 16, Kneževič 13, Sapiega a Siládi po 12, Zorvan 9, Rákai 5, Hornbuckle 3, Skubeň 2
BKM Lučenec - Hübner Nyíregyháza BS (Maď.) 99:69 (49:31)
Body - Lučenec: Siládi 18, Hornbuckle a Sherfield po 17, Kneževič a Sapiega po 14, Zorvan 10, Ištok 5, Rákai 4, Skubeň 0
Salgótarján KSE (Maď.) - BKM Lučenec 58:82 (41:40)
Body - Lučenec: Sapiega 16, Kneževič, Sherflied a Zorvan po 15, Rákai 9, Siládi 7, Skubeň 5, Aidi 0
BKM Lučenec – Iskra Svit 86:89 (50:46)
Body - Lučenec: Sapiega 19, Givance a Siládi po 15, Kneževič 13, Zorvan 12, Sherfield 8, Skubeň 4, Ištok a Rákai 0
Hübner Nyíregyháza BS (Maď.) - BKM Lučenec 79:83 (40:36)
Body - Lučenec: Sapiega 17, Kneževič 16, Siládi a Zorvan po 14, Givance 12, Ištok 6, Skubeň 4
Inter Bratislava (6.)
SKN St. Pölten (Rak.) - Inter Bratislava 68:60 (43:33)
Body - Inter: Bertolette 18, Pavlovič a Szabó po 11, M. Koller 4, Ondruš 3, Hudec 2, Bulatovič 1, Ďurečko, Pospíšil a Weber 0
Inter Bratislava - USK Praha (ČR) 56:53 (24:26)
Body - Inter: Hudec a Sudžum po 12, Pavlovič 10, Bulatovič 8, Bertolette 7, Moses 5, Ondruš 2, Ďurečko, M. Koller, Kozlík, Pospíšil a Weber 0
Inter Bratislava - Atomerőmű SE Paks (Maď.) 90:71 (44:36)
Body - Inter: Hudec 22, Sudžum 20, Bertolette 16, Moses 14, Pavlovič 10, Ondruš 6, M. Koller 2, Ďurečko, Kozlík a Pospíšil 0
GBA Lions Jindřichův Hradec (ČR) - Inter Bratislava 87:102 (44:52)
Body - Inter: Moses 22, Sudžum 21, Bertolette 14, Szabó 13, Pavlovič 10, Hudec 9, M. Koller 6, Kozlík 5, Ondruš 2, Bulatovič, Ďurečko a Pospíšil 0
SK Slavia Praha (ČR) - Inter Bratislava 72:85 (35:44)
Body - Inter: Moses 22, Sudžum 21, Szabó 12, Pavlovič 11, Bertolette a Hudec po 6, M. Koller 4, Pospíšil 2, Ondruš 1, Ďurečko a Kozlík 0
Medzinárodný turnaj vo Svite:
Inter Bratislava - BK IMMOunited Dukes (Rak.) 70:85 (36:38)
Body - Inter: Sudžum 22, Moses 12, Bertolette a Pavlovič po 11, Adomavičius a Kozlík po 6, Ďurečko 2, Hudec a M. Koller 0
Inter Bratislava - BK Opava (ČR) 89:99 (42:50)
Body - Inter: Moses 20, Adomavičius 16, Pavlovič 14, Sudžum 12, M. Koller 7, Hudec 6, Ondruš 5, Pospíšil 4, Bertolette 3, Demko 2, Ďurečko 0
Iskra Svit - Inter Bratislava 51:70 (28:43)
Body - Inter: Ondruš 24, M. Koller 18, Hudec 16, Pospíšil 8, Demko a Ďurečko po 2
BC Prievidza (7.)
NH Ostrava (ČR) - BC Prievidza 77:75 pp (31:33, 64:64)
Body - Prievidza: Dillon 20, Milner 18, Rhodes 14, Crouch 7, Bolek 6, Kincel 5, Lukáč 5, Chlupis a Radovič 0
Slask Vroclav (Poľ.) - BC Prievidza 84:75 (40:34)
Body - Prievidza: Crouch 23, Radovič 17, Milner 15, Dillon 13, Kincel 7, Hričo, Chlupis a Lukáč 0
BK IMMOunited Dukes (Rak.) - BC Prievidza 92:44 (44:27)
Body - Prievidza: Crouch 16, Milner 13, Lukáč 6, Bolek a Radovič po 4, Kincel 1, Hričo, Chlupis, Krčmárik a Teličák 0
BC Prievidza - NH Ostrava (ČR) 75:73 (41:43)
Body - Prievidza: Crouch 23, Milner 15, Radovič 12, Bolek 11, Rhodes 10, Lukáč 4, Chlupis, Kincel, Krčmárik a Teličák 0
BK REDSTONE Olomoucko (ČR) - BC Prievidza 90:79 (50:41)
Body - Prievidza: Milner 27, Crouch 15, Rhodes 14, Lukáč 9, Teličák 5, Radovič 4, Bolek 3, Kincel 2, Hričo a Krčmárik 0
MBK Baník Handlová (8.)
MBK Baník Handlová – SKB Zlín (ČR) 98:78 (50:29)
Body - Handlová: Todorovič 23, Scott 20, Balčiunas 18, Láštic a Pipíška po 9, Harris 8, Kádaši 7, Dolník 4, Bolf, Obert a Vranský 0
MBK Baník Handlová – SBK Zlín (ČR) 92:66 (50:29)
Body - Handlová: Balčiunas 21, Harris a Scott po 12, Todorovič 11, Dolník a Láštic po 8, Kádaši 6, Obert a Pipíška po 5, Vranský 4, Bolf 0
Medzinárodný turnaj v českom Zlíne:
SBK Zlín (ČR) - MBK Baník Handlová 72:93 (32:54)
Body - Handlová: Todorovič 20, Harris 19, Pipíška 11, Láštic 9, Balčiunas a Kádaši po 8, Scott 7, Dolník 6, Obert 3, Bolf 2
Sršni Photomate Písek (ČR) - Baník Handlová 63:68
MBK Baník Handlová - BK IMMOunited Dukes (Rak.) 78:71 (40:33)
Body - Handlová: Scott 24, Harris 20, Todorovič 11, Balčiunas 9, Láštic 8, Obert a Pipíška po 3
Medzinárodný turnaj v Handlovej:
MBK Baník Handlová - KK Loznice (Srb.) 87:76 (45:23)
Body - Handlová: Scott 23, Láštic 18, Balčiunas 17, Pipíška 9, Todorovič 7, Harris a Obert po 6, Dolník 1
MBK Baník Handlová - NH Ostrava (ČR) 95:84 (40:39)
Body - Handlová: Scott 29, Balčiunas 16, Harris a Pipíška po 15, Todorovič 14, Láštic 6
Slávia SPU Nitra (nováčik)
Tehetséges Fiatalok Budapešť (Maď.) - Slávia SPU Nitra 69:89 (40:47)
Body - Nitra: Nuhu a Stojanov po 15, Urban a Žiak po 12, Jordan a J. Vojtek po 10, Mäsiar 6, Kotásek a Schmideg po 3, P. Vojtek 2, Misal 2, Dixon a Tchúr 0
Slávia SPU Nitra - Tehetséges Fiatalok Budapešť (Maď.) 91:68 (50:30)
Body - Nitra: Jordan 27, Žiak 18, Kotásek 12, Nuhu 11, J. Vojtek 7, Mäsiar 6, Urban 5, P. Vojtek 4, Dixon 1, Stojanov a Tchúr po 0
Slávia SPU Nitra - BC GEOSAN Kolín (ČR) 80:85 (41:47)
Body - Nitra: J. Vojtek 17, Jordan 16, Kotásek a Žiak po 15, P. Vojtek 7, Kobulnický 4, Stojanov a Urban po 3, Dixon, Mäsiar a Tchúr 0
BC GEOSAN Kolín (ČR) - Slávia SPU Nitra 76:62 (32:40)
Body - Nitra: Žiak 15, Stojanov 10, Jordan 9, J. Vojtek 8, Nuhu a Urban po 8, Kotásek a Tchúr po 3, P. Vojtek 2, Kobulnický, Linder, Mäsiar a Misal 0
Foto: Lukáš Droppan