Prinášame vám jeden z najdôležitejších letných článkov, a to program prípravných zápasov pred sezónou 2024/2025. Kedy a proti komu nastúpi váš obľúbený tím? Na jednom mieste vám tradične prinášame prehľadne a pravidelne aktualizovaný prehľad tímov SBL a ich prípravných stretnutí.
Poznámka: V prehľade sú len potvrdené zápasy. Program jednotlivých klubov sa môže meniť, upravovať, respektíve aktualizovať.
Patrioti Levice (1.)
16. augusta (bez divákov): Nitra Blue Wings – Patrioti Levice
23. augusta (hrá sa v Žiari nad Hronom): Patrioti Levice – SK Slavia Praha (ČR)
30. augusta: BK REDSTONE Olomoucko (ČR) – Patrioti Levice
31. augusta: BK Opava (ČR) – Patrioti Levice
6. a 7. septembra: Medzinárodný turnaj v rakúskom Oberwate (Oberwart Gunners/Rak., Patrioti Levice, KK Zadar/Chor., Falco-Vulcano KC Szombathely/Maď.)
11. septembra: Patrioti Levice – NH Ostrava (ČR)
Spisškí Rytieri (2.)
24. augusta: Iskra Svit – Spišskí Rytieri
30. a 31. augusta: Medzinárodný turnaj v maďarskom Debrecíne (DEAC Kosárlabda Debrecín/Maď., Spišskí Rytieri, Szolnok Olajbányász/Maď., CSM CSU Oradea/Rum.)
7. a 8. septembra: Medzinárodný turnaj v Spišskej Novej Vsi (Spišskí Rytieri, BK KVIS Pardubice/ČR, Szolnok Olajbányász/Maď., GGD Šenčur/Slov.)
14. septembra: NH Ostrava (ČR) – Spišskí Rytieri
BC Prievidza (3.)
23. augusta: NH Ostrava (ČR) – BC Prievidza
25. augusta: BK Opava (ČR) – BC Prievidza
30. augusta: BC Prievidza – Basket Brno (ČR)
3. septembra: Szolnok Olajbányász (Maď.) – BC Prievidza
10. septembra: BC Prievidza – NH Ostrava (ČR)
13. septembra: BK IMMOunited Dukes Klosterneuburg (Rak.) – BC Prievidza
14. septembra: Arkadia Traiskirchen Lions (Rak.) – BC Prievidza
BC Komárno (4.)
Iskra Svit (5.)
24. augusta: Iskra Svit – Spišskí Rytieri
6. a 7. septembra: Medzinárodný turnaj v Lučenci (BKM Lučenec, Iskra Svit, Salgótarján KSE/Maď., MAFC Budapešť/Maď.)
13. septembra: BK REDSTONE Olomoucko (ČR) – Iskra Svit
14. septembra: BK REDSTONE Olomoucko (ČR) – Iskra Svit
MBK Baník Handlová (6.)
27. augusta: NH Ostrava (ČR) – MBK Baník Handlová
28. augusta: BK REDSTONE Olomoucko (ČR) – MBK Baník Handlová
31. augusta: MBK Baník Handlová – Basket Brno (ČR)
13. septembra: MBK Baník Handlová - SKN St. Pölten (Rak.)
14. septembra: MBK Baník Handlová - SKN St. Pölten (Rak.)
Inter Bratislava (7.)
31. augusta: Inter Bratislava - Arkadia Traiskirchen Lions (Rak.)
3. septembra: Inter Bratislava - BK IMMOunited Dukes Klosterneuburg (Rak.)
11. septembra: Honvéd Budapešť (Maď.) - Inter Bratislava
14. septembra: Inter Bratislava - BC Viedeň (Rak.)
17. septembra: BC Viedeň (Rak.) - Inter Bratislava
BKM Lučenec (8.)
24. augusta: BKM Lučenec - BBC Nord Dragonz Eisenstadt (Rak.)
28. augusta: BKM Lučenec – Nitra Blue Wings
6. a 7. septembra: Medzinárodný turnaj v Lučenci (BKM Lučenec, Iskra Svit, Salgótarján KSE/Maď., MAFC Budapešť/Maď.)
18. septembra: BKM Lučenec – TF-Budapešť (Maď.)
Slávia SPU Nitra (9.)
Nitra Blue Wings (nováčik)
16. augusta (bez divákov): Nitra Blue Wings – Patrioti Levice
20. augusta: BK KVIS Pardubice (ČR) – Nitra Blue Wings
21. augusta: Basket Brno (ČR) – Nitra Blue Wings
24. augusta: Nitra Blue Wings – SK Slavia Praha (ČR)
28. augusta: BKM Lučenec – Nitra Blue Wings
6. a 7. septembra: Medzinárodný turnaj v Nitre (Nitra Blue Wings, Basket Brno/ČR, Arkadia Traiskirchen Lions/Rak., Zalakerámia ZTE KK Zalaegerszeg/Maď.)
14. a 15. septembra: Medzinárodný turnaj v maďarskom Šoprone (Šopron KC/Maď., Nitra Blue Wings, Kansai Helios Domžale/Slov., Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét/Maď.)
Foto: Lukáš Droppan